CHEMIA BUDOWLANA | Pierwszym w Polsce preparatem przeznaczonym do malowania betonu był AKSILBET stworzony przez Aksil Fabrykę Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o. Ten uznany i istniejący na rynku już od ponad 20 lat preparat otrzymał właśnie tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma 2017”.

 

AKSIL

 

Celem firmy Aksil jest rozwój własnych, ekologicznych technologii produkcji. Dzięki temu dostępna w sklepach farba AKSILBET wyróżnia się bardzo wysokimi właściwościami mechanicznymi, tj. odpornością na ścieranie, szorowanie i warunki atmosferyczne. Produkt charakteryzuje się również ciekawą gamą kolorystyczną. – W naszym laboratorium badawczo-rozwojowym stale unowocześniamy i dopasowujemy produkty do trendów na rynku farbiarskim – podkreśla Irena Wójcik, Prezes Zarządu Aksil. – W ubiegłym roku, przy udziale funduszy europejskich, rozpoczęliśmy projekt wdrażania nowej i innowacyjnej technologii wytwarzania farb do betonu. Dzięki temu oprócz podniesienia właściwości mechanicznych naszych flagowych produktów uzyskaliśmy preparaty bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne – dodaje I. Wójcik.

 AKSIL opakowanie

W ofercie Aksil znaleźć można ok. 30 produktów, głównie farb, impregnatów i lakierów. – Nasza firma jest kojarzona z preparatami do malowania betonu i chcemy utrzymać pozycję lidera w tej dziedzinie. Prowadzimy również badania nad nowymi produktami m.in. przeznaczonymi do malowania posadzek i powierzchni metalowych. Coraz bardziej rozpoznawalna jest również nasza marka AKSIKOR – gruntoemalia do blach dachowych – dodaje prezes I. Wójcik.

 

Oprócz sprzedaży swoich produktów Aksil zajmuje się również doradztwem technicznym dla firm w zakresie doboru i tworzenia odpowiednich preparatów. W najbliższym czasie firma planuje powiększenie sieci dystrybucji na terenie Polski oraz Słowacji, Ukrainie i w Niemczech.

 

 

Małgorzata Bachórz

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

  Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

   

   
 • Styropol rok po reaktywacji:

  POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

  Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?

   
 • Medivon - inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie

  Medivon to marka, która pragnie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu ludzi, poprzez dostarczanie innowacyjnych urządzeń do masażu. Nasze produkty, w tym maty masujące, masażery ręczne, poduszki masujące oraz pistolety masujące typu GUN, są zaprojektowane tak, aby pomóc w poprawie krążenia krwi, redukcji stresu, poprawie elastyczności mięśni oraz przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu.

   
 • Boni Fratres Pharmaceutical nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2023

  Firma Boni Fratres Pharmaceutical została uhonorowana prestiżowym godłem „Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii NATURALNE PRODUKTY ZIOŁOWE oraz „Polska Dobra Marka 2023”. To wyróżnienie potwierdza, że marka Produkty Bonifraterskie® jest synonimem wysokiej jakości, zaufania i innowacyjności wśród konsumentów.